Betül YARDIMCI

Psikoterapist

Betül YARDIMCI

Biyografi

Üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak29 Aralık 1994 yılında Üsküdar’da doğdu. İlkokul eğitimini Üsküdar’da tamamlayan Betül Hanım liseyi Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulunu birincilikle bitirdi ve 2017 yılında mezun oldu. Ayrıca 2013 yılında İngiltere Devon’da Language in Totnes School’da dil eğitimi aldı.

Okmeydanı Darülaceze’de, Çekmeköy Engelliler Merkezi (İSEM), Üsküdar Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde (RAM), Sancaktepe Doğa Huzurevi gibi farklı yerlerde stajlar yaptı. 2017 yılında NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde stajını tamamladı. 2018 yılında Marmara Üniversitesinden Pedagojik Formasyon eğitimi aldı yine aynı yıl Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimini Tin Psikolojik Danışmanlık Merkezinden aldı.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden (CİSED) Transaksiyönel Analiz Eğitimi ve Rüyalarla Psikoterapi Eğitimi ve Rüya Analizi eğitimlerini tamamladı. Üniversite döneminde Usem tarafından verilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte yürütülen Kanıta Dayalı Mentörlük Projesine, TPÖÇG tarafından düzenlenen etkinliklere ve Kim Psikoloji Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimlerine katıldı.

Sorumluluk sahibi, özverili, disiplinli biri olan Betül Hanımın çocuklarla iletişimim oldukça iyidir. Mesleki anlamda en büyük hedefi hayatı boyunca elde ettiği bilgileri ve deneyimleri daha ileri bir seviyeye ulaştırmak, bilgi ve deneyimlerimi kullanabilmek, insanlarla iletişim halinde olup onlara profesyonel anlamda yardım edebilmektir.

Bireysel, aile ve çocuk alanlarında psikoterapist olarak çalışmanın yanı sıra, eğitimlerine, konferanslarına ve atölyelerine Psikosağlık Danışmanlık bünyesinde devam etmektedir. 

Telefon Hemen Ara
Telefon Bilgi Formu
Whatsapp WhatsApp