Fatih Reşit CİVELEKOĞLU

Kurucu / Uzman Psikolog

Fatih Reşit CİVELEKOĞLU

Biyografi

1971’de Almanya’nın Münih kentinde, sıla hasretiyle yaşayan gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 1979’da ailesi Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Fatih Reşit, Almanya’da başlamış olduğu ilkokulu İstanbul’da tamamladı.

Civelekoğlu’nun ailesi, 1983’te memleketleri Giresun’a taşındı. Fatih Reşit, orta öğrenimini Giresun İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1989 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünü kazandı.

Mezuniyet sonrası çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak çalıştı. Ardından dört yıl süreyle Ankara Şule Dershanesi’nde yönetici, öğretmen ve rehberlik uzmanı olarak görev aldı. Rehberlik yaptığı sırada, uygulamış olduğu yöntemlerin pek çok insanın gelişim ve değişimine etki etmiş olmasının da vesilesiyle çok geçmeden psikoterapi çalışmalarına başladı.

Aynı zamanda Ankara’da Arifan Radyo’da 15 yıl süren radyo programcılığı serüvenine başlamıştı. Psikoloji alanında Türkiye’nin en uzun soluklu radyo programcısı olan Civelekoğlu, Dost FM ve Hedef Radyo’da da programlar yaparak binlerce dinleyicinin çözüm kapısı oldu.

NLP(Neuro Linguistic Programming), Hipnoz, Rasyonel Emotif Terapi , Gestalt Terapisi, Bilişsel ve Davranışsal Terapi gibi birçok alanda çalışmalar yaptı.

Türk Psikologları Derneği (TPD), INLPTA (Uluslararası NLP Eğitmenleri Derneği) ve Avrupa Hipnoz Birliği(EIMIH) üyesidir. Uzun bir aradan sonra akademik çalışmaya geri dönmüş ve Üsküdar Üniversitesi, Klinik Psikoloji Bölümü’nde “Engelli Çocukların Kardeşlerinin Psikolojik Durumu” konulu teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır.

Bireysel, aile ve çocuk alanlarında psikoterapist olarak çalışmanın yanı sıra, eğitimlerine, konferanslarına ve atölyelerine Psikosağlık Danışmanlık bünyesinde devam etmektedir.

Telefon Hemen Ara
Telefon Bilgi Formu
Whatsapp WhatsApp