Hilal Ebrar YENİYOL

Uzman Psikolog

Hilal Ebrar YENİYOL

Biyografi

Eğitim yöneticisi baba ile eğitimci olan bir annenin ilk çocuğu olarak 1997 yılında İstanbul da dünyaya geldi. Liseyi Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi süresince stajını Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Servisinde tamamladı. Lisans bitiminden sonra bir özel okulda 2 yıl anaokulu ve ilkokul psikoloğu olarak çalıştı. Yalova Üniversitesinde lisansüstü eğitimine devam etmektedir.

Deneyimsel Oyun Terapisi, Okul ve Çocuk Odaklı Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çocuklarda Resim Analizi ve Yaratıcı Çizim teknikleri, Çocuklarda Görülen Uyum ve Davranış Bozuklukları, Moxo Dikkat Testi, Çocuk Değerlendirme Testleri eğitimlerini tamamladı. Kum Terapisi ve Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi (DATEM) den Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almıştır.

Çocuk alanında psikoterapist olarak çalışmanın yanı sıra, eğitimlerine, konferanslarına ve atölyelerine Psikosağlık Danışmanlık bünyesinde devam etmektedir.

Telefon Hemen Ara
Telefon Bilgi Formu
Whatsapp WhatsApp