Hakkımızda

Kurucumuz

Fatih Reşit CİVELEKOĞLU

İstanbul’a geldikten sonra Moral FM’de başladığı radyo programı Çözüm Kapısı ve Çocuk ve Aile programları 9 yıl sürmüştür. Dinleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan programda pek çok soru cevap bulmuş; insanın kendini tanımasına yönelik pek çok mesele derinlemesine ele alınmıştır.

1971’de Almanya’nın Münih kentinde, sıla hasretiyle yaşayan gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 1979’da ailesi Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Fatih Reşit, Almanya’da başlamış olduğu ilkokulu İstanbul’da tamamladı.

Civelekoğlu’nun ailesi, 1983’te memleketleri Giresun’a taşındı. Fatih Reşit, orta öğrenimini Giresun İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1989 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünü kazandı.

Mezuniyet sonrası çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak çalıştı. Ardından dört yıl süreyle Ankara Şule Dershanesi’nde yönetici, öğretmen ve rehberlik uzmanı olarak görev aldı. Rehberlik yaptığı sırada, uygulamış olduğu yöntemlerin pek çok insanın gelişim ve değişimine etki etmiş olmasının da vesilesiyle çok geçmeden psikoterapi çalışmalarına başladı.

Aynı zamanda Ankara’da Arifan Radyo’da 15 yıl süren radyo programcılığı serüvenine başlamıştı. Psikoloji alanında Türkiye’nin en uzun soluklu radyo programcısı olan Civelekoğlu, Dost FM ve Hedef Radyo’da da programlar yaparak binlerce dinleyicinin çözüm kapısı oldu.

NLP(Neuro Linguistic Programming), Hipnoz, Rasyonel Emotif Terapi , Gestalt Terapisi, Bilişsel ve Davranışsal Terapi gibi birçok alanda çalışmalar yaptı. Doğunun hikmetiyle batının bilgeliğini ustalıkla harmanlayan ve kendine ait bir tarz oluşturarak “Psikoterapide esas, uzmanın kullandığı yöntemden çok, danışan ve terapist ilişkisinin sağlıklı olmasıdır.” ilkesinden yola çıkarak en ümitsiz gibi görünen sorunlar için bile danışanlarının hayat yolunda karşılaştıkları sorunlara çareler bulmaları sürecinde yol göstericisi ve yoldaşı oldu.

Bu esnada Civelekoğlu’nun ilk kitabı Bebeklikten Ergenliğe Başarılı, Mutlu, Huzurlu Kız Çocuğu Nasıl Yetiştirilir binlerce okura ulaşmış, ilgi gören bu eserinin ardından Pireyi Nasıl Deve Yapıyoruz? isimli ikinci kitabı yayımlanmıştır. Eşzamanlı olarak Hilal TV’de iki sezon boyunca Çözüm Kapısı isimli TV programını ve Akra FM’de Farkındalık Atölyesi isimli programı hazırlayıp sunan yazarın üçüncü kitabı Fabrika Ayarlarımıza Dönüyoruz da önceki kitapları gibi birçok derde ilaç olmuştur. Dost TV, TV5 ve Habertürk TV’de de programlara katılmıştır.

Moral Dünyası başta olmak üzere çok sayıda dergide yazıları yayımlanan Civelekoğlu bireysel, aile ve çocuk alanlarında psikoterapist olarak çalışmanın yanı sıra, eğitimlerine, konferanslarına ve atölyelerine devam etmektedir. Türk Psikologları Derneği (TPD), INLPTA (Uluslararası NLP Eğitmenleri Derneği) ve Avrupa Hipnoz Birliği(EIMIH) üyesidir. Uzun bir aradan sonra akademik çalışmaya geri dönmüş ve Üsküdar Üniversitesi, Klinik Psikoloji Bölümü’nde “Engelli Çocukların Kardeşlerinin Psikolojik Durumu” konulu teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır.

Öğretmen Şenay Civelekoğlu’nun eşi; Uzman Psikolog Elif Civelekoğlu, lise öğrencisi Mehmet Emre ve Melek Sendromlu İbrahim’in babasıdır.

Çalışma Prensiplerimiz

Yaptığımız iyi şeyleri üç ana başlıkta topladık.

TERAPİ

Her biri alanında uzman klinik psikologlardan oluşan ekibimiz ile; çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelere yönelik psikoterapi hizmeti veriyoruz.

EĞİTİM

Alanda ihtiyaç duyulan konulara dair seminerler düzenliyor, kurumsal eğitimler hazırlıyor ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyoruz.

ATÖLYE

Çocuklara ve yetişkinlere yönelik, farkındalık geliştiren keyifli ve eğitici çeşitli atölyeler düzenliyoruz.

ATÖLYEDEN KARELER

İyi olan, faydalı ve anlamlı olan ne varsa onun peşindeyiz. Amacımız sadece problem çözmek değil, aynı zamanda iyi ve doğru olanı korumak.
Telefon Hemen Ara
Telefon Bilgi Formu
Whatsapp WhatsApp